COVID-19’dan Sonra Müşteri Bağlılığını Yeniden Oluşturmanın 4 Yolu

 

Sağlık endişeleri, mağaza içi kapasite limitleri ve müşterilerin daha az harcanabilir gelir düzeyi nedeniyle, COVID-19 salgını boyunca birçok işletmenin müşteri ilişkilerinde ivme kaybetmesi normal.

İşinizi tekrar rayına oturtmak için, müşteri sadakatini ve güvenini hemen yeniden oluşturmaya odaklanmak önemlidir.

Bu konuda neler yapılabilir?

ETKİLEŞİMİ ARTTIRMAK İÇİN MÜŞTERİLERİNİZE AVANTAJLAR SUNMAK

İşletmeniz, karantina sonrasında indirimler ve hediye kartları gibi özel teklifler sunmuş olabilir. Şimdi, müşterilerin kendilerini güvende ve önemli hissetmelerini sağlamaları için bu tip avantajları arttırmanın tam zamanı.

Müşterilerinize “buradayız, sizinleyiz, birlikteyiz , yanınızdayız ” mesajını verin.

Her zaman hatırlayın, durgunluğun ekonomik etkisi hem işletmeleri hem de tüketicileri etkiledi.

ONLİNE İLETİŞİMİNİZİ SÜRDÜRMEK

Salgın sırasında müşterilerle iletişim halinde kalmak için sosyal medya kanallarını kullandıysanız ve e-posta pazarlamanızı geliştirdiyseniz, bunu devam ettirmek için çalışın.

Ayrıca pandemi boyunca yaptıklarınızı ve aldığınız tedbirleri de sürekli paylaşarak müşterilerinizi güncel tutmanızı öneririm. Müşterileriniz ile nasıl iletişim kuruyor olursanız olun, amacınız her zaman onları işletmeniz ve ürün / hizmetleriniz hakkında güvenli ve bilgili hissettirmek olmalıdır.

MÜŞTERİLERİ ÖNEMSEDİĞİNİZİ HİSSETTİRTİN

Müşterilerinizle tüm ilişkiler güvene dayanır. Güven inşa etmek, başkalarının ihtiyaçlarını ön planda tutmayı içerir.

Başkalarını ilk sıraya koyduğumuzda, kendi içimizde uyum kazanırız ve bu daha sonra müşterilerimizden bize geri yansır çünkü bizim samimi olduğumuzu görürler.

MÜŞTERİLERİNİZİN GELİŞEN İHTİYAÇLARI HAKKINDA NABIZ TUTUN

Şimdiye kadar pandemi boyunca hayatta kalan ve gelişen işletmeler, müşterilerinin değişen önceliklerini karşılamak için pivotlayan işletmelerdir.

Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını anlamak ve bunlarla ilgili ürünlerin yanı sıra uygun ve güvenli bir şekilde bunları yerine getirme yöntemleri sunmak, işletmelerin müşteri sadakatini korumasına olanak tanır

Onlara sorular sorun. İhtiyaçlarını keşfetmeniz ve elinizden geldiğince yardım etmeniz gerekiyor. Bu, tekliflerin veya indirimlerin ötesine geçer.

Hep Şen Kalın 🙂

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

You have Successfully Subscribed!