EKİP

Peter Boolkah

Chelmsford, Essex / İngiltere’de yerleşik olan Mr.Boolkah yurt dışı tüm projelerimizde stratejik partner olarak birlikte çalıştığımız ekip üyemizdir.

ActionCOACH, Scaling Up ve Wealth Dynamics Koçluk firmalarının sertifikalı koçudur. 2005 yılından itibaren işletme koçluğu ve takım koçluğu yapmaktadır. Aynı zamanda konuşmacı ve girişimcidir. Boolkah, işletme sahiplerini gerçek sonuçlar alan oyunun kurallarını değiştiren endüstri liderlerine dönüştürmekte başarılıdır.

Uzmanlaştığı alan çalıştığı işletmeleri büyütmek ve satışa hazırlamaktır.

Mr.Boolkah 15 yıllık koçluk tecrübesiyle Scaling Up  ile Avrupa’da akreditasyon alan ilk işletme koçu olmuştur. Ayrıca,bireyleri ve ekipleri içine alan‘’Talent Dynamics ‘’  ve ‘’ Wealth Dynamics ‘’ programları ile akredite edilmiştir.

Kendi alanında küresel düzeyde bir dizi ActionCoach ödülüne layık görülmüş ve 2019 yılı Türkiye Global Girişimcilik Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer almıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

https://boolkah.com/

https://scalingup.com/

https://www.wealthdynamics.com/

Barbaros Gökhan YÜCE

Bolu’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bolu’da tamamladıktan sonra lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladım. Kariyerime aileme ait olan sanayi kuruluşunda başladım ve satınalma, iş geliştirme departmanlarında görev yaptım. Bu sırada kendi girişimimi kurdum ve girişimcilik, proje yönetimi, kamu teşvikleri, ürün geliştirme, ihracat gibi konuları tecrübe ettim. Edindiğim tecrübeler ile bir diğer girişimim olan proje ajansımı hayata geçirdim ve ulusal çapta projeler geliştirdim ve yönettim. Entellektüel varlıkların ortaya çıkması, ticarileştirilmesi, akademik girişimcilik, küme yönetimi, startup kavramları üzerinde çalışma fırsatı yakalayabileceğim bir teklif almam ardından bir üniversitede göreve başladım. Buarada üniversite ve teknokent tarafından yürütülen küme projeleri, diğer kamu kuruluşlarının sağladığı teşvikler, kuluçka süreçleri, entellektüel varlık ticarileşmesi için faaliyetlerde bulundum. Benzer bir çalışmalar bütününü farklı bir üniversitede yaptıktan sonra kariyerime danışmanlık vermek üzere yeniden farklı bir yol açtım.

TÜBİTAK mentör havuzunda yer almaktayım. Startup ve KOBİ’ler için teknoloji tabanlı girişimcilik, ölçek büyütme, ihracat, şirket birleşme ve devralma konularında danışmanlık veriyorum. Ticaret ve Sanayi Odaları, Dernekler, Kooperatifler için danışmanlıklar veriyorum.

Barbaros Gökhan YÜCE
Proje Yöneticisi & İş Geliştirme Mentoru
www.inovaksiyon.com

Cem OLCAY

Ülkemizin kurumsal olma noktasında ilki olan, bin yıllık geçmişe sahip, her saatinizin, her işinizin tanımlı, planlı, dönemsel ve yıllık hedeflerinizin belirli olduğu devlet kurumu Türk Silahlı Kuvvetlerinde Harp Okulundan mezun olduktan sonra çalışma hayatına genç bir subay olarak başladım. Okul hayatı dahil yedi yıllık bir sürenin sonunda farklı alanlarda da kendimi geliştirmek, yeni fırsatları görmek amacıyla bu kurumdan ayrıldım. Gerek okul gerekse görev yıllarımda kurumsal olmanın temellerini ve bizzat uygulamalarını deneyimlemem kişisel gelişmeme büyük katkıda bulundu.

Sonrasında kendimi daha mutlu hissedeceğime inacıyla, yine kurumsal olması özelliği ile öne çıkan özel sektörün lokomotifi Tofaş Otomobil Fabrikasında İnsan Kaynakları departmanına bağlı İdari Hizmetler Servisinde yönetici adayı olarak 7 yıl kadar çalıştım. Kurumsal bir özel sektörün çalışma hayatına bakış açısına burada şahit oldum. Ülkemizdeki Yalın üretim, ISO, Kaizen, İş akışları, prosedürler, iş talimatları, öneri sistemleri vb. Kalite çalışmalarının ilk örneklerinin başarıyla uygulandığı bir zaman diiminde bu çalışmaların içinde yer aldım. Personel Müdürlüğü kavramından İnsan Kaynakları anlayışına geçişin yine ilk örneklerini tüm süreçlerde yer alarak bu kuruluşta yaşadım. Tüm bu yeni ve uluslar arası bakış açısı ve çalışmalar kendimi geliştirmem için birer fırsattı.

Fakat Kendimi keşfetme isteğim ve farklı işleri deneyimleme heyecanım sayesinde arayışıma devam ederek, özel sağlık kuruluşlarında Halkla İlişkiler Pazarlama alanlarındaki birkaç yılın ardından onsekiz yıl devam edecek Hastane Yöneticiliği hayatına başladım. Yönetici olarak çalıştığım hastanelerin Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları, Bilgi Yönetim Sistemleri, Satın Alma, Kalite Sistemleri, Halkla İlişkiler, Pazarlama, Hasta Hizmetleri, Bina Bakım, Teknik Hizmetler bölümlerinin koordinesini ve organizasyonunu yaptım, verimliliğinin artırılmasını, iş geliştirilmesini sağladım. Yöneticilik hayatımda daha önceki deneyimlerimin çok büyük katkısı oldu.

2019 yılında kurumsal hayatımı tamamlayarak, üç yıllık araştırma, mental hazırlık ve temel eğitimlerin ardından İşletme koçluğu alanında Hepşen Erginakın ile çalışmaya başladım. Halen ve elbette sürekli kendimi geliştirip yeniliyorum.

İşletme sahiplerine, öncelikli ve çok önemli olan bakış açısı değişikliğinin ardından, uluslar arası standartlarda işletmelerini nasıl yönetecekleri, kendilerini ve işletmelerini geliştirmeleri gereken noktaları bulmaları, tüm bunları nasıl aksiyona geçirecekleri, en önemlisi nasıl kazançlarını artıracakları konusunda çok faydalı olacağımı biliyorum.

Cem Olcay
Managem Danışmanlık
Kurucu Ortak

Gizem VATANSEVER

1997 yılında Bursa’da doğdum. Aslen 1989 yılı Bulgaristan göçmeniyiz.

2020 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimimi tamamladım. Üniversite eğitimim sırasında iş dünyasında başarılı olmak için önemli 2 yetkinlik olduğunu düşündüğüm, satış yapabilme ve iyi insan ilişkileri kurabilme becerilerimi geliştirebilmek adına farklı firmalarda “SATIŞ” alanında çalıştım.

Uluslararası bir program doğrultusunda 4 ay boyunca “Amerika” da bulundum. Bu sayede birçok kültür ve insanla tanışma fırsatı yakaladım ve hayatıma uluslararası bir değer katma şansına sahip oldum.

Gönüllülük bilincine varmak, içinde bulunduğum topluma katkıda bulunabilmek adına “TEGV” de eğitim gönüllüsü olarak yer alıyorum. İnsanların mutluluğu üzerine çalışmak, insanların hayatının bir noktasına değinebilmek, gelişimine katkı sağlayabilmek adına varlık yönetiminde önce insan düşüncesiyle hareket ederek yetkinliklerimi ‘’İnsan Kıymetleri ‘’ alanında geliştirmeye karar verdim. Ve iş dünyasına daha iyi hazırlanabilmek adına 2 proje geliştirdim. Bunlardan ilki olan, “LinkedIn” alanında hazırladığım projem ile farkındalık yaratarak bireysel sosyal sorumluluk anlayışım kapsamında katma değer yaratmayı hedefledim. Aynı zamanda hazırladığım 2. proje olan “Mali IQ’ muzu Yükseltmenin Yolları” ile para ve paranın işleyişi konusunda her zaman farkındalık sağlayacak sunumlar ile değer katabilmeyi umuyorum.

İnsan Kıymetleri alanındaki akademik gelişimime, Anadolu Üniversitesi – İnsan Kaynakları Yönetimi alanında devam ediyorum. 2020 Ekim ayında, Profesyonel iş hayatıma, işletme sahiplerini ve ekiplerini geliştirme amacıyla dünya refahına katkıda bulunma vizyonuna sahip olan dünyanın 1 numaralı İşletme Koçluğu ActionCoach Business Coaching bünyesinde Bursa partneri MasterCOACH Hepşen ERGİNAKIN ‘ ın firmasında “İş Geliştirme Sorumlusu” olarak devam etme kararı aldım.

Bu doğrultuda hayatıma her zaman öğrenen, öğreten ve keşfeden biri olarak devam etmek istiyorum.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

You have Successfully Subscribed!