fbpx

EKİP

Peter Boolkah

Peter Boolkah, üst düzey profesyonel işletme koçu, konuşmacı ve girişimcidir.

Yüksek büyüme gösteren işletmeler için pozitif, kalıcı bir değişim sağlamak için çalışmaktadır.

Boolkah, işletme sahiplerini gerçek sonuçlar alan , oyunun kurallarını değiştiren endüstri liderlerine dönüştürmekte başarılıdır.

Pekiyi bunu nasıl gerçekleştiriyor ?

Kurumsal tecrübesiyle geliştirdiği stratejik düşünce yapısıyla desteklenen, sade, basit ve kararlı tavsiyeler sunarak.

10 yılı aşkın koçluk tecrübesiyle Mr.Boolkah, Gazelles International Coaches ile Avrupa’da akreditasyon alan ilk işletme koçu olmuştur. Ayrıca,bireyleri ve ekipleri içine alan‘’Talent Dynamics ‘’  ve ‘’ Wealth Dynamics ‘’ programları ile akredite edilmiştir.

Çeşitli sektörlerde  birçok işletmeye sahip olmuş, büyütmüş ve satmıştır. Kendi alanında küresel düzeyde bir dizi ActionCoach ödülüne layık görülmüş ve Global Girişimci Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer almıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Barbaros Gökhan YÜCE

Bolu’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bolu’da tamamladıktan sonra lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladım. Kariyerime aileme ait olan sanayi kuruluşunda başladım ve satınalma, iş geliştirme departmanlarında görev yaptım. Bu sırada kendi girişimimi kurdum ve girişimcilik, proje yönetimi, kamu teşvikleri, ürün geliştirme, ihracat gibi konuları tecrübe ettim. Edindiğim tecrübeler ile bir diğer girişimim olan proje ajansımı hayata geçirdim ve ulusal çapta projeler geliştirdim ve yönettim. Entellektüel varlıkların ortaya çıkması, ticarileştirilmesi, akademik girişimcilik, küme yönetimi, startup kavramları üzerinde çalışma fırsatı yakalayabileceğim bir teklif almam ardından bir üniversitede göreve başladım. Buarada üniversite ve teknokent tarafından yürütülen küme projeleri, diğer kamu kuruluşlarının sağladığı teşvikler, kuluçka süreçleri, entellektüel varlık ticarileşmesi için faaliyetlerde bulundum. Benzer bir çalışmalar bütününü farklı bir üniversitede yaptıktan sonra kariyerime danışmanlık vermek üzere yeniden farklı bir yol açtım.

TÜBİTAK mentör havuzunda yer almaktayım. Startup ve KOBİ’ler için teknoloji tabanlı girişimcilik, ölçek büyütme, ihracat, şirket birleşme ve devralma konularında danışmanlık veriyorum. Ticaret ve Sanayi Odaları, Dernekler, Kooperatifler için danışmanlıklar veriyorum.

Barbaros Gökhan YÜCE
Proje Yöneticisi & İş Geliştirme Mentoru
www.inovaksiyon.com

Şükrü ATEŞ

1988 Kastamonu Doğumlu olan Şükrü ATEŞ, 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne kayıt yaptırdı.Lisans eğitimi devam ederken Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümün  de kaydolarak bu iki bölümden de başarıyla mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde ikinci lisans eğitimine devam eden Ateş, Yüksek Lisans eğitimime de Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde sürdürmektedir.

2011-2014 yıllarında iş dünyası STKlarında danışman koordinatörlüğü ve proje yöneticiliği görevlerinde bulunan Ateş,  2013 – 2017 yıllarında Kocaeli Ticaret Odasında Ekonomi Araştırmaları ve Dış Ticaret Departmanında Uzman olarak çalıştı.

2017 Yilinda girişimcilik serüvenine başlayan ATEŞ,  İş SAğlığı ve Güvenliği alanında hizmet vermek üzere Derece OSGB’yi kurdu ve Kocaeli’deki en geniş portföye sahip şirketlerden biri haline getirdi.  Zamanla Hizmet yelpazesine KOBİ Danışmanlığı hizmetini de ekledi. 2019 yılında Fas’li ortaklarıyla Fas’da ANAFEX- TM şirketini kurarak uluslararası ticarete adım attı.

Türkiye’nin ve Kocaeli’nin ilk Akredite KOBİ Danışmanlarından olan Ateş, bugün ; Derece OSGB ile İş Sağlığı ve Güvenliği,  ANAFEX -TM  firmasıyla uluslararası ticaret  ve “KOBİ Koçluk Merkezi” markasıyla da Kocaeli’de İlk İşletme Koçlugu, hizmetlerini sunan firmalarıyla değer yaratmaktadır. 

Şükrü ATEŞ
Genel Koordinatör
Akredite KOBİ Danışmanı
KOBİ Koçluk Merkezi

Cem OLCAY

Ülkemizin kurumsal olma noktasında ilki olan, bin yıllık geçmişe sahip, her saatinizin, her işinizin tanımlı, planlı, dönemsel ve yıllık hedeflerinizin belirli olduğu devlet kurumu Türk Silahlı Kuvvetlerinde Harp Okulundan mezun olduktan sonra çalışma hayatına genç bir subay olarak başladım. Okul hayatı dahil yedi yıllık bir sürenin sonunda farklı alanlarda da kendimi geliştirmek, yeni fırsatları görmek amacıyla bu kurumdan ayrıldım. Gerek okul gerekse görev yıllarımda kurumsal olmanın temellerini ve bizzat uygulamalarını deneyimlemem kişisel gelişmeme büyük katkıda bulundu.

Sonrasında kendimi daha mutlu hissedeceğime inacıyla, yine kurumsal olması özelliği ile öne çıkan özel sektörün lokomotifi Tofaş Otomobil Fabrikasında İnsan Kaynakları departmanına bağlı İdari Hizmetler Servisinde yönetici adayı olarak 7 yıl kadar çalıştım. Kurumsal bir özel sektörün çalışma hayatına bakış açısına burada şahit oldum. Ülkemizdeki Yalın üretim, ISO, Kaizen, İş akışları, prosedürler, iş talimatları, öneri sistemleri vb. Kalite çalışmalarının ilk örneklerinin başarıyla uygulandığı bir zaman diiminde bu çalışmaların içinde yer aldım. Personel Müdürlüğü kavramından İnsan Kaynakları anlayışına geçişin yine ilk örneklerini tüm süreçlerde yer alarak bu kuruluşta yaşadım. Tüm bu yeni ve uluslar arası bakış açısı ve çalışmalar kendimi geliştirmem için birer fırsattı.

Fakat Kendimi keşfetme isteğim ve farklı işleri deneyimleme heyecanım sayesinde arayışıma devam ederek, özel sağlık kuruluşlarında Halkla İlişkiler Pazarlama alanlarındaki birkaç yılın ardından onsekiz yıl devam edecek Hastane Yöneticiliği hayatına başladım. Yönetici olarak çalıştığım hastanelerin Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları, Bilgi Yönetim Sistemleri, Satın Alma, Kalite Sistemleri, Halkla İlişkiler, Pazarlama, Hasta Hizmetleri, Bina Bakım, Teknik Hizmetler bölümlerinin koordinesini ve organizasyonunu yaptım, verimliliğinin artırılmasını, iş geliştirilmesini sağladım. Yöneticilik hayatımda daha önceki deneyimlerimin çok büyük katkısı oldu.

2019 yılında kurumsal hayatımı tamamlayarak, üç yıllık araştırma, mental hazırlık ve temel eğitimlerin ardından İşletme koçluğu alanında Hepşen Erginakın ile çalışmaya başladım. Halen ve elbette sürekli kendimi geliştirip yeniliyorum.

İşletme sahiplerine, öncelikli ve çok önemli olan bakış açısı değişikliğinin ardından, uluslar arası standartlarda işletmelerini nasıl yönetecekleri, kendilerini ve işletmelerini geliştirmeleri gereken noktaları bulmaları, tüm bunları nasıl aksiyona geçirecekleri, en önemlisi nasıl kazançlarını artıracakları konusunda çok faydalı olacağımı biliyorum.

Cem Olcay
Managem Danışmanlık
Kurucu Ortak

Haşmet GEDİKOĞLU

1993 yılı Antalya doğumlu olan Haşmet Gedikoğlu, 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında sürekli aktif iş hayatının içerisinde olan Gedikoğlu, 2013 yılında Pakistan’ın NUST ünivesitesinde 6 ay Prof. Asistanlığı. İş adamları derneği bünyesinde bulunan bir Öğrenci kulubünde 2 yıl Başkanlık yaptı. 2 TÜBİTAK projesinin yürütücülüğünü üstlendi.

Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla kurduğu ‘Herşey İnandığın Bir Fikirle Başlar’ ismini verdikleri ekibiyle lise öğrencilerine yönelik sosyal sorumluluk projesi olan ‘Genç Girişimci Liderler Akademisi’  projesinin Koordinatörlüğünü yürüttü.

Üniversite son sınıfta Mertcan Metal firmasında Kalite Kontrol Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Gemlik Çimtaş Fititng’den altığı teklifle Proje lideri olarak çalıştı. Baysan Trafo firmasından aldığı teklifle Ar-Ge Yöneticisi olarak çalışırken, bir anda işten çıkartıldı. Bu işten çıkartılma iş hayatının dönüm noktalarının biri olduğunu ifade etmekte.İşten çıkarıldıktan 9 gün sonra KOÜ teknoparkda danışmanlık yapan bir firmada profesyonel anlamda 1 yıl Kobi Danışmanlığı yaptıktan sonra kendi işini kurmak üzere işten ayrıldı.

Türkiye’nin ve Kocaeli’nin ilk Akredite KOBİ Danışmanlarından olan Gedikoğlu, bugün ; Derece Danışmanlık ,  RAbag  markasıyla e-ticaret alanında ve “KOBİ Koçluk Merkezi” markasıyla da Kocaeli’de İlk İşletme Koçlugu, hizmetlerini sunan firmlarıyla değer yaratmaktadır. 

Haşmet GEDİKOĞLU 
İş Geliştirme Uzmanı
KOBİ Koçluk Merkezi

 

Hemen ŞİMDİ

SOSYAL MEDYADA BAĞLANTIMIZ DEVAM ETSİN

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

You have Successfully Subscribed!