Hepşen Erginakın Kimdir?

Dünden Yarına

HEPŞEN ERGİNAKIN

Bursa’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa’da tamamladım.1991 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme/Finans ve Pazarlama Bölümü’nü bitirdim. Mezuniyetten sonra Boston/USA Babson College/MBA programını tamamladım. Okul hayatım boyunca Marmara Bölgesi’nde profesyonel rehberlik yaptım. Okul sonrası başladığım ve 19 yıl süren bankacılık kariyerimde Yapı Kredi Bankası’nda 13 yıl Kurumsal Bankacılık Satış ve Krediler Bölümlerinde çalıştım. 1998 yılında ikiz kız annesi olunca her çalışan kadın gibi o AN geldi:

KARİYER Mİ? ANNELİK Mİ?

Ben ANNELİK’i seçtim. İş hayatına ara vermedim ve fakat kariyer planlarımı doğduğum şehre Bursa’ya çevirdim ve bankacılığa devam ettim. 2002 yılında Fortis Bank Güney Marmara KOBİ Bölge Direktörü oldum. 2009 yılında kariyerimde yine bir yol ayrımı geldi. Ve ben ailemi seçip doğduğum ve doyduğum şehirde kendi işimi yapmaya başladım. Aile işimiz olan SUBARU bayiliğimizde otomotiv satış ve servis hizmetlerinin yönetimine geçtim. Aynı zamanda yeni büyümeye başlayan ERGİNAKIN Gıda aile işletmemizin finans ve insan kaynakları bölümünden sorumlu oldum. Bu süreçte Bursa’daki birçok dernek ve vakıfla tanışma fırsatım oldu. Halen üyesi olduğum Buikad, TKYD  bunlardan bazıları.

2014 yılında çok bilinçli olarak işimize ve kendime katkı sağlayacağını düşündüğüm için Koçluk Eğitimi almaya karar verdim ve İstanbul’da Erickson Türkiye’den belgemi aldım. Yine çok bilinçli olarak koçlukta İŞLETME KOÇLUĞU alanında uzmanlaşmak için 2015 yılında USA/ActionCOACH’tan eğitim aldım ve İşletme Koçluğu yapma akreditasyonu ile ActionCOACH Bursa Partner’i oldum.

Bugün dünyanın 1 numaralı İşletme Koçluğu firması olan ActionCOACH’un Bursa Partner‘i  olarak işletmelerin yeniden yapılanma ve büyüme süreçlerinde onlara eşlik ederek işletme sahiplerinin  hayallerine ulaşmalarına yardım etmenin, işletme sahiplerinin ve ekiplerinin sürekli öğrenmelerine ve daha çok para kazanmalarına katkıda bulunmanın  mutluluğunu yaşıyorum.

Aynı zamanda 2019/Ocak ayından itibaren Türkiye’nin işletme koçluğu sektöründe ilk ve tek MASTERCOACH ’u olarak HEM ÜLKEMDE , HEM DE DÜNYADA sektöre yeni işletme koçları yetiştiriyorum.

Çok severek yaptığım ve geçmiş tecrübelerimden ileri düzeyde faydalandığım ‘’ Yönetici Koçluğu‘’ (Executive Coaching) alanındaki sertifikamı da 2020/08’de ActionCOACH/USA ‘den aldım.

Benim tutkum sürekli öğrenmek, okumak, film izlemek, seyahat edip yeni mutfaklarda yeni lezzetlerle tanışarak farklı deneyimler elde etmek, Türkiye’de ve dünyada su altı fotoğrafları çekmek ve tüm bunları paylaşmak!

Vizyonum

“Bilginin gücünün ve zenginliğinin tüm dünyaya eşit oranda yayılmasına aracılık ederek insanlığın mutlak özgürlüğün keyfini yaşamasına katkı sağlamak.”

Amacım

“Değişmek ve gelişmek isteyen iş insanlarına bildiklerimi dünyaca kabul görmüş ve başarısı kanıtlanmış profesyonel koçluk yöntemleri ile aktarmak.”

Misyonum

Her zaman dengeli, tamamlayıcı ve dürüst olmayı amaçlayan, kendini adamış, pozitif ve başarılı insanlardan oluşan bir ekiple, temasta olduğum herkesle, benden en üst düzeyde faydalanmaları, olmak istedikleri insana dönüşmeleri ya da erişmek istedikleri hedeflere erişmelerini garantilemek için Kültür Değerlerimin çizdiği çerçevede çalışırım.
Rekabet benim için iş birliği demektir.


Eğlenceli ve keyifli bir ortamı yaratarak önce kendimi, müşterilerimi ve birlikte çalıştığım herkesi eğitirim.


Kişiler için gelişim sağlayacağımı düşündüğüm tüm kitaplar kütüphanemin hediyesidir.
Seminer ve eğitimlerime katılan katılımcılarla görsel ve işitsel tüm kaynakları paylaşırım.
Müşterilerim, küçük, orta, büyük hangi boyutta olursa olsunlar, hedeflerine ulaşmalarında onlara yardımcı olacağımı bilirler. İşlerini büyütmek için en pratik, en uygulanabilir ve en hızlı uygulanabilecek stratejileri öneririm.


Onlara verdiğim sözleri ve taahhütleri yerine getireceğimden emin olarak benimle çalışırlar.


İşlerini geliştirmeleri için gereksinim duydukları, ruhu, özgürlüğü ve dinamizmi onlara tekrar kazandırırım.


Müşterilerimi büyüklükleri nedeniyle değil niyetleri nedeniyle seçerim. Çünkü insanın & ekibin çok önemli olduğuna, şirketlerin bir sistem çerçevesinde yönetilmesi gerektiğine çok inanırım .


Müşterilerimle, yeri geldiğinde bir arkadaş ve sırdaş ,yeri geldiğinde bir koç, bazen bir mentör bazen de hesap verecekleri bir iş insanı olurum.


Ben İŞİME AŞIK’IM…

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

You have Successfully Subscribed!