Siz bu yılı hangi grupta bitirdiniz?

2+0+2+0  grubu mu?

2 -0 -2- 0  grubu mu?

Basit bir matematik formülüne sığmayacak kadar uzun ve derin bir yıldı biliyorum. Mart ayında BTSO’nun bir webinarında bu yıl disiplinli ve hızlı olanların yılı olacak demiştim. Aynen de öyle oldu.

Değişime ne kadar çabuk uyum sağlayıp ne kadar süreklilik gösterebildiyseniz ve öz disiplini elden bırakmadıysanız bu yılı siz 2+0+2+0 grubunda tamamladınız demektir.

Teknolojik değişim, dijital değişim , evden çalışma ,ekibinizi uzaktan yönetme, ürün ve hizmetlerinizi online pazarlama, yeme içme alışkanlıklarınızda vazgeçme , arkadaşlarınızla hatta ailenizle daha az görüşme…bunların hepsi hayatta ve ayakta kalmak için ‘’hızlı’’ bir şekilde uyum sağlamanız gereken alışkanlıklarınızdı. Ancak bunları bir kez iki kez değil sürekli olarak değişik bir şekilde ‘’disiplinle ‘’ uygulamanız gerekiyordu. Bunu başarabilenler sınıfı geçtiler.

Ve fakat düşünce yapısı olarak halen direniyorsanız  pandeminin arkasına sığınıp benim sektörümde işler kötü, hiç talep yok, satış yapamıyorum , her yer kapalı gibi bahaneler üretip değişimin hızına yetişemiyorsanız ve uyumlanamıyorsanız siz bu yılı 2-0-2-0 grubunda bitirdiniz demektir. Daha ne kadar burada kalabileceğinizi lütfen çok iyi düşünün. Çünkü bunun altında başka bir sınıf yok.

Size önerim yapabiliyorsanız ekibinizi hemen toplayın ve yeni yılda çıkış yollarınızı bulun. Çözümü kendi başınıza bulamıyorsanız lütfen yardım alın.  2-0-2+1 için bir fırsatınız varken bunu iyi kullanın.

Disiplin ve hız kulvarında sınıfını geçenler için şimdi yeni bir kulvar var.

‘’ Yenilenme ‘’ kulvarı. Sizler de kendiniz şu soruyu sorun lütfen:

‘’Değişen dünyada herkesten farklı ne yaparsam  2+0+2+1 yıldızla bu kulvarı da başarı ile tamamlarım? ‘’

Yeni fikirler yeni düşünceler yeni adımlar için görüşelim .

Hep şen kalın 😄

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

You have Successfully Subscribed!